KONST / Litografier / Färglitografi 13429120
nr 1342 9120
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 18/360. Motivet: 42x65 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 19:55:46
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman